Z wizytą w Good Time Day Spa

Szukając idealnych sposobów na pielęgnację przed wiosną, warto zajrzeć do Good Time Day Spa. Nasza redaktorka, Róża Augustyniak skorzystała z rytuału ciepłego masażu masłem Shea oraz zabiegów icoone i geneo na twarz. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

 

Pomarańcza z chilli w Pokoju Aksamitnym

czyli rytuał ciepłego masażu z masłem Shea w Good Time Day Spa.

 

Napięcie i stres to cena, jaką płacimy za aktywny tryb życia. Żeby zadbać o higienę naszego organizmu, warto wiedzieć, że są metody, którymi rozsądnie można poprawić sobie nastrój, rozluźnić się i pobyć przez chwilę w strefie komfortu.

 

Przygaszone światło, cichutka muzyka, kojące zapachy i podgrzewane łóżko – to sceneria przygotowana w Aksamitnym Pokoju do masażu relaksacyjnego w Good Time Day Spa. W jednym z moich ulubionych filmów, “Młodość” Paolo Sorrentino, metaforą tej tytułowej jest młoda masażystka, która pielęgnuje kuracjuszy w ekskluzywnym sanatorium. “Nie rozumiem, dlaczego ludzie boją się dotyku i wolą rozmawiać, niż się dotykać” dziwi się uroczy rudzielec z odstającymi uszami. Cóż za beztroski hedonizm – pozostawienie telefonu i kotłujących się spraw za drzwiami kameralnego pokoju i oddanie się dotykowi terapeutki.

 

Najbardziej zaintrygował mnie olejek o zapachu pomarańczy z chilli, być może dlatego, że żadna przyrządzana przeze mnie potrawa, nie może obyć się bez ostrej papryczki.

 

 

O masażu ciepłym masłem Shea opowiada terapeutka:

Masaż masłem Shea to typowy masaż relaksacyjny. Wykorzystujemy rozgrzane masło Shea, które bardzo ładnie pielęgnuje, regeneruje i nawilża skórę. To bardzo przyjemny, ciepły masaż. Naturalne masło jest w postaci stężonej, dlatego musimy je ogrzać świecą. Następnie masujemy skórę olejkiem. Masaż trwa około godziny.

Jakie masaże, poza masażem ciepłym masłem Shea, są jeszcze wykonywane w Good Time Day Spa?

Jeżeli chodzi o ciało, mamy masaż klasyczny, masaże relaksacyjne i masaże wykonywane na różnych olejkach, dostosowane do tego, co jest główną potrzebą klienta. Mamy też masaż kamieniami, który jest wyjątkowo przyjemny – ciepłe kamienie rozluźniają skórę i spięte mięśnie. Jest też masaż sycylijski, który jest masażem z pozycji stołu, polecany dla osób bardziej spiętych. Wybierają go często panowie, szukający bardziej intensywnego przeżycia.

 

Kosmiczny odkurzacz i ciuchcia:

zabiegi icoone oraz geneo w Good Time Day Spa.

Która z nas nie chciałaby czasem poprosić złotej rybki o piękniejsze odbicie w lustrze? Okazuje się, że żeby je uzyskać, nie trzeba angażować nadprzyrodzonych mocy – rozsądne kobiety znają adres Good Time Day Spa (Gdańska 96) i przed ważną uroczystością umawiają się na stosowne zabiegi, a jeśli chcą trwalszego efektu, wykonują je seriami.

Gdy zobaczyłam urządzenie do icoone, przypomniał mi się klimat “Metropolis” Fritza Langa. Dziwna maszyna z kilkoma odnogami za moment zaczęła wsysać mi twarz jak odkurzacz, a następnie, przy użyciu kolejnej głowicy, wydawać pohukiwania podobne do ciuchci.

Sam zabieg był całkowicie bezbolesny i traktował zarówno twarz jak i dekolt i szyję (podobnie jak następny zabieg – geneo).

 

Terapeutka o zabiegu icoone:

Na początku wykonujemy drenaż limfatyczny. Ma to na celu pobudzanie limfy, odepchnięcie jej z zastojów skórnych i sprowadzenie do węzłów chłonnych. W ten sposób uzyskujemy bardzo ładny efekt – wszelkiego rodzaju zasinienia i obrzęki na skórze zostają usunięte.  Jeżeli ktoś bardzo dużo pracuje, mało śpi, albo ma problemy hormonalne, w wyniku których powstają tego typu zmiany, możemy zniwelować ten stan zabiegiem icoone. Najpierw pracujemy dużą głowicą, następnie mniejszą, która jeszcze intensywniej opracowuje drenaż na całej skórze. Trwa to około dwudziestu do trzydziestu minut, w zależności od tego jaką mamy cerę. Program drugi nazywa się typowym liftingiem – wszystkie ruchy kierujemy ku górze, podciągając układy mięśniowe i powięzi, dzięki czemu buzia staje się bardziej zliftingowana. Ten etap również trwa dwadzieścia – trzydzieści minut. Jeżeli chodzi o doznania, ma to być raczej przyjemny masaż, nie powinno nas nic boleć.

Dla kogo polecany jest zabieg icoone?

W tym przypadku nie ma określonego przedziału wiekowego. Już u bardzo młodych osób, możemy rozpocząć pracę z tym sprzętem. Jest to bardzo delikatne działanie, które pobudza całą skórę, usprawnia działanie układu krwionośnego i limfy, żeby nie było zastojów. Dotleniamy skórę właściwą, zwiększamy ukrwienie, dzięki czemu wszystkie składniki, które są zawarte w kosmetykach, które możemy po tym zabiegu nałożyć, będą zdecydowanie lepiej się przyswajały w skórze. Zarówno dla osób bardzo dojrzałych i dla trzydziestolatek ten zabieg będzie idealnym rozwiązaniem, żeby zliftować, ładnie napiąć skórę i ją odświeżyć.

Po zabiegu przy użyciu icoone, przyszła pora na geneo. Sprzęt do wykonywania tego zabiegu, wygląda już o wiele skromniej, jednak należy przygotować się na delikatny dyskomfort, ale nie ból(!). Zabieg ten polecany jest m.in. przed ważną uroczystością, ponieważ daje wręcz natychmiastowy efektnajlepiej widoczny osiem godzin po przebytym zabiegu. Pozwala też na trwalsze utrzymanie makijażu. Rzeczywiście moja cera po zetknięciu z geneo stała się rozjaśniona i gładka, a jej koloryt wyrównany.

Na czym polega zabieg geneo?

Geneo ma przede wszystkim na celu dotlenić skórę, usunąć zrogowaciały naskórek, złuszczyć delikatnie skórę i oczyścić ujścia gruczołów łojowych. Stosując retinol działamy nawilżająco, a pracując z witaminą C, tak jak w przypadku zabiegu wykonywanego u pani, bardziej regenerująco i rozświetlająco. Uzyskujemy wtedy efekt rozświetlenia i delikatnego pobudzenia. Poliki mogą być delikatnie zaróżowione, ponieważ witamina C z kwasem azealinowym działa bardzo intensywnie w skórze. Efekt zaróżowienia utrzymuje się do godziny – dwóch po zabiegu. Najbardziej pełny efekt zabiegu jest widoczny po około ośmiu godzinach – wtedy witamina C ma najbardziej intensywne działanie w skórze właściwej – związuje się, zaczyna działać i regenerować. Geneo możemy traktować zarówno bankietowo, jak i w seriach. Jeśli chcemy osiągnąć większy efekt napięcia skóry, czy zregenerowania, wykonujemy około sześciu zabiegów. Jeżeli natomiast marzymy, żeby makijaż dłużej utrzymywał się na naszej twarzy, wystarczy jednorazowy zabieg.

Jak przebiega zabieg geneo?

W pierwszym etapie wykonujemy delikatne ścieranie kapsułką z cytrynianu potasu i wodorowęglanu potasu, która rozpada się w trakcie zabiegu, pracując z serum, w tym przypadku z witaminą C i kwasem azealinowym. W ten sposób bardzo ładnie oczyszczamy buzię, dotleniamy skórę i usuwamy zanieczyszczenia. Drugi etap to wykonanie masażu wibracyjnego, który rozluźnia skórę i sprawia, że jest bardziej zliftowana, bo wszystkie ruchy również wykonywane są ku górze. Skupiamy się wtedy na zmarszczkach, okolicy oka i miejscach, gdzie mamy najwięcej zmian. Zabieg trwa między trzydzieści pięć a pięćdziesiąt minut. Pierwszy z serii, jest zawsze trochę krótszy. Przy kolejnych zwiększamy intensywność i czas działania.

Zabieg rozpoczyna nałożenie serum. To bardzo przyjemne doświadczenie – miałam wrażenie, że nakłada pani pędzlem miód na moją skórą.

Owszem, przy złuszczaniu, po demakijażu, nakładamy serum. W pani przypadku była to witamina C i kwas azealinowy, ale do wyboru mamy też retinol z kwasem hialuronowym – jest to zależne od typu cery. Po nałożeniu serum, przykładamy głowicę i rozpoczynamy pierwszy etap – ścierania, dotleniania i usuwania zanieczyszczeń. Po tym etapie, który trwa między siedem (przy delikatnych buziach) do piętnastu minut (u osób bardziej dojrzałych, bądź z cerą grubą lub mieszaną), następuje etap drugi, który może trwać nawet do dwudziestu minut, w zależności od tego jak długo serum będzie pozwalało nam manewrować głowicą i masować buzię. Na koniec nakładamy krem – wyciszający, zabezpieczający –  w zależności od typu cery, dobierany indywidualnie.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Nawet do dwóch tygodni – skóra jest ładnie rozświetlona, wygładzona, ma domknięte pory i wyrównany koloryt. Osoby mające problem z przebarwieniami po lecie też mogą uzyskać pomoc dzięki temu zabiegowi (wyrównanie kolorytu). Do dwóch tygodni skóra wygląda zdecydowanie lepiej.

Czy zabiegi icoone i geneo możemy wykonywać przez cały rok?

Jeden i drugi zabieg możemy wykonywać przez cały rok. Jeśli chodzi o geneo, jedyne o czym musimy pamiętać w sezonie letnim, to żeby odczekać czterdzieści minut po zabiegu, zanim będziemy wystawiały się na działanie promieni słonecznych. Oczywiście zawsze stosujemy także krem z filtrem.

Z jaką częstotliwością najlepiej wykonywać zabiegi icoone i geneo?

Jeżeli chodzi o geneo polecamy serię sześciu zabiegów, z przerwami między siedem a czternaście dni. Dla osób z bardziej wrażliwą skórą, lepsze będą zabiegi, co dwa tygodnie, a dla osób z cerą mieszaną, tłustą bądź dojrzałą, chcąc agresywniej podziałać, wykonujemy zabiegi co tydzień. W przypadku icoone zabiegi wykonujemy w seriach między sześć a dziesięć zabiegów, raz w tygodniu.

Dlaczego warto łączyć ze sobą oba zabiegi?

Dla uzyskania większego efektu zliftowania, zregenerowania skóry i uzyskania pełnego efektu dotlenienia, odżywienia skóry.

 

Na koniec terapeutka wykonała masaż twarzy, co było bardzo przyjemnym doświadczeniem. Następnego dnia mogłam, cieszyć się już pełnymi efektami zabiegów – wszelkie niedoskonałości zostały zniwelowane, a skóra emanowała blaskiem.

 

Good Time Day Spa

http://goodtimedayspa.pl/ 

Łódź, Gdańska 96

Poznań, Grunwaldzka 52